Показ дописів із міткою ведична. Показати всі дописи
Показ дописів із міткою ведична. Показати всі дописи

субота, 2 березня 2013 р.

Чого можна досягнути за допомогою аскези?


Продовження  статті Торсунова О.Г. "Закон аскетизму"

Чого можна досягнути за допомогою аскези? У Ведах написано, що те, що здається неможливим і що знаходиться за межами досяжного, може бути досягнуто через аскезу. Ніщо не може перевершити аскезу. Всього можна досягти, чого ви хочете. У цьому всесвіті все можливо. Людина може дістати будь-який предмет на будь-якій відстані, якщо він здійснює певну аскезу протягом декількох життів. Він може з іншої планети руку простягнути містично у своєму тонкому тілі, взяти предмет і принести сюди і користуватись їм. Через аскезу можна досягти будь-якої мети, яка у вас в житті є.Які аскези треба вчиняти? Аскези в благості. Аскези бувають в пристрасті, доброті й невігластві. Людина повинна здійснювати тільки аскези в благості.До чого призводять аскези людини? Аскези призводять до свободи від жадібності, від прагнення використовувати в своїх цілях чуже багатство. У людини, яка скоює аскезу, почуття стають контрольованими і вона може не прив'язуватися до чужих речей. Її супроводжує удача. Чому? Тому що вона нікому не робить поганого підсвідомо. Якщо у людини є схильність бажати чуже і прив'язуватися до нього, то вона дратує підсвідомо ту людину, котрій належить ця річ. І удача її не буде супроводжувати, тому що у неї будуть виникати проблеми з тими людьми, яких вона дратує.Як можна подолати в собі жадібність? Тільки за допомогою аскетизму та пожертви.Як дістати повагу? Перше - потрібно мати благородне походження. Це означає, що людина народжена в хорошій сім'ї. Друге - аскетизм. Якщо людина робить аскези, просто зарядку робить і омивається кожен день, їсть і лягає спати вчасно (більше і не потрібно ніяких аскези, під прохолодною водою постояти, трохи хатха-йоги по 5-10 хвилин в день), то його через деякий час автоматично починають поважати. Якщо людина робить аскези, у неї з'являється сила, а силу поважають усі. Справжня освіта дає повагу - це третє. Гарні манери - це четверте. Духовна чистота - п'яте.Якщо людина має хоч щось з перерахованого, то її починають поважати. Якщо до вас нешанобливо ставляться, то треба здійснювати аскези. Тому що це - єдина швидко досяжна річ з усіх п'яти. Якщо походження не благородне, то куди діватися? Або, наприклад, освіта. Якщо немає освіти, то, щоб її отримати, треба багато часу. Гарні манери також просто зі стелі не беруться. Можна робити вигляд, що в тебе гарні манери, але все одно їх недолік проявиться. Стати духовно чистим - це дуже важко.

 
Як здійснювати аскезу жінці?Треба зрозуміти, що в жіночому тілі здійснювати аскезу треба дуже обережно. Необхідно
дотримання режиму дня, режиму харчування, легка гімнастика. Якщо жінка починає багато голодувати, то вона втрачає не тільки красу, але і здоров'я, тому що гормональні функції жінки дуже тісно пов'язані зі здоров'ям. У жінки порушуються нормальні гормональні функції через надмірне фізичне навантаження. Якщо це навантаження в напрузі, в пристрасті, то воно веде до зниження гормональної діяльності. Це автоматично призводить до того, що жінка перестає бути красивою, а краса - це найголовніше надбання жінки, саме перше. Все йде від краси, всі якості. Тому жінки повинні знати, що не варто займатися надмірним голодуванням, не варто надмірно займатися якимись супергімнастікамі, які вимагають багато часу. Треба знати у всьому міру. Можна займатися, припустимо, хатха-йогою - вона дає здоров'я. Можна навіть 1-2 рази на день робити ці вправи, але при цьому не треба напружуватися. Якщо вправи вимагають величезних навантажень, то краси не буде.

 
Як здійснювати аскезу чоловікові?Він повинен направити аскезу на свою діяльність. Якщо, припустимо, він займається фізичною працею, треба робити фізичні вправи вранці. Якщо праця психічна, треба займатися дихальними вправами, які концентрують розум. Якщо робота людини пов'язана з якимись шкідливими речовинами, потрібно займатися хатха-йогою, яка очищує організм.



Для тех, кто сейчас делает ремонт, или просто интересуется тем, как изменить (улучшить, освежить) свой интерьер хочу посоветовать сайт компании «Лана» http://www.lanatorg.ru/, которая занимается продажей и услугами по отделке фасадов декоративным облицовочным камнем. декоративная отделка искусственным камнем смотриться очень стильно и современно, к тому же, вас порадуют цены, так как компания является официальным дилером производителей.

понеділок, 25 лютого 2013 р.

Причини нездатності здійснювати аскези

Продовження  статті Торсунова О.Г. "Закон аскетизму"

Аскетизм, або здатність йти на добровільні позбавлення, згасає найсильніше від того, що людина вживає одурманюючі засоби. Будь-то куріння, випивка, наркотики - людина втрачає силу здійснювати аскези. Наступна причина, по якій людина стає безпорадною, стає як би рабом тієї ситуації, в яку вона потрапила, полягає в тому, що людина не поважає час. Перестав поважати час - воля зникає відразу. Як можна не поважати час? Перший спосіб, найнебезпечніший, неповаги часу - не вставати вчасно і не лягати вчасно спати. Якщо людина говорить: "Нічого страшного, що я порушив режим", - перше, що вона втрачає - це волю. Подивіться: трохи поспав подовше, хотів кудись піти, а після цього вже думає: "Наступного разу. Сьогодні - неділя, треба відпочивати. Який там похід? Куди йти? Може ще поспати трохи? Напевно, я ще не виспався ". Чим більше спиш, тим більше хочеться. Тонус знижується і наступає млявість. Людина думає: "Це я за тиждень не виспався". Прокинувся о дванадцятій годині дня, походив годину, знову втомився дуже сильно і спати знову ліг ще на дві години. Потім встав ще походив, потім на годину ще приліг. Вже кістки болять, вставати неохота. Воля втрачається - день життя втрачено.

 У нас скільки вільного часу в житті? Дуже мало. Ми працюємо в основному, весь час чекаємо, коли ж буде час зайнятися чимось улюбленим, зайнятися дітьми своїми, почитати, отримати знання, без якого жити не можна. Неділя-найдорожчий в житті день.

 Є два типи людей: одні прагнуть жити, а інші - померти. У тих, хто прагнуть померти, функції тіла порушуються. Є ознаки бажання жити, а є ознаки бажання померти. Людина хоче змінити своє життя, хоче сама зробити все як треба - це ознака бажання жити. Якщо людина хоче рано вставати - ознака бажання жити, не хоче рано вставати - ознака бажання померти. Організм буде розвалюватися, хвороби будуть накопичуватися. Хоче вчасно лягати спати - ознака бажання жити. Пізно лягає - ознака бажання померти. Хоче їсти вчасно те, що потрібно - ознака бажання жити. Хоче їсти те, що не потрібно, не вчасно - ознака бажання померти. Хоче вдень спати - ознака бажання померти, не хоче вдень спати - ознака бажання жити. Ображається на інших - ознака бажання померти, хоче пробачити всім - ознака бажання жити. Злиться - ознака бажання померти, по-доброму ставиться до людей - ознака бажання жити. Ненависть, лінь - ознаки бажання померти. Є націленість в житті - ознака бажання жити, немає націленості - ознака бажання померти. Є улюблена справа - ознака бажання жити, немає улюбленої справи - ознака бажання померти. Є бажання сидіти прямо і ходити випроставшись - ознака бажання жити, немає бажання прямо сидіти і ходити - ознака бажання померти. Якщо людина хоче розслабитися, то тіло вмирає, функції всі загальмовуються, здатності управляти процесами порушуються. Хоче обжертися - ознака бажання померти, хоче їсти поменше - ознака бажання жити. А тепер подумайте, скільки у вас ознак бажання жити з того, що я перерахував? Не питайте мене: "Від чого ж я такий хворий став?" Тіло працює як годинник. Є такий годинник з вибуховим пристроєм, заводиш в одну сторону - вибухає, в інший бік - не вибухає. Як ви поводитеся зі своїм тілом, так воно і буде працювати. Якщо хочете - немає проблем, нехай воно розвалюється. Адже все залежить від вашого бажання. Чого не вистачає, щоб були ознаки бажання жити? Сили не вистачає. Звідки силу взяти? З аскетизму. Немає інших способів.

 Звідки взяти чистоту людині, щоб на душі було легко і весело. Через пожертвування. Людина жертвує щось, і у неї очищається серце. У неї стає на душі легко не випадково. Вона пожертвуванням займається. Інакше у неї на душі буде тягар, щастя не буде всередині. Якщо людина здійснює аскези, то у неї з'являється сила.

"Тиждень не буду їсти після лекції! Все, я сказав!" - Подібні аскези в пристрасті не приводять ні до чого хорошого. Хворіти людина починає. Можна практикувати голодні дні - це рекомендується робити лише небагатьом. Людина повинна зрозуміти, що сила береться не з дурості. "Який толк, якщо я п'ять хвилин позаймався гімнастикою, я буду займатися годину, але раз на тиждень". Добре, потім звалитесь - ознака дурості. Тонус підвищувати свій треба кожен день, гімнастику робити щодня по п'ять або десять хвилин. Цього достатньо. У вас є п'ять хвилин? На телевізор у вас є скільки часу?

Продовження статті

Закон аскетизму

(Як знайти енергію для досягнення життєвих цілей)
                            Торсунов О.Г.


Що таке закон аскетизму?

Закон аскетизму припускає добровільне позбавлення себе комфорту. Через незнання цього закону виникають великі проблеми в житті. Що таке аскеза? Аскеза означає добровільне прийняття того, що не дуже зручно для тіла, але сприятливо для душі, для самоусвідомлення.Наприклад, я вирішив одягнути брудний одяг, щоб щось зробити некомфортне для тіла. Чи буде це аскезою, яка приведе мене до щастя? Ні. Чому? Тому що вона не здатна очистити мій розум, не веде до самоусвідомлення. Брудні речі через контакт зі шкірою збільшують неправильний рух повітряних потоків в організмі. Це призводить до того, що людина стає менш розумною. Якщо людина просто носить брудні речі, то це не та аскеза, яка призводить до щастя.Припустимо, людина захотіла зробити зарядку. Чи буде вона здоровою? Не обов'язково. Нічого не можна робити нерозумно, без знань. Динамічна гімнастика дає людині тільки тонус, а також здоров'я одній тільки оболонки тонкого тіла, яка називається прана-майя. Тобто вона дає тонус, життєву енергію для того, щоб робити якісь справи. Ні про яке здоров'я тіла тут мови бути не може. Звичайна рухова гімнастика не дає здоров'я. Всі хвороби виникають від негативних якостей характеру, які знаходяться в тонкому тілі розуму. Саме розум, контролюючи органи, надсилаючи свої імпульси, створює ситуацію хвороби в організмі. У тонкому тілі розуму накопичується втома, негативні емоції. Втома розуму виражається в тому, що фарби життя блякнуть, оптимізм пропадає, людина перестає відпочивати. Вона відчуває, що не відпочиває. Втрачається гострота сприйняття органів чуття, їжа стає несмачною: "Очі б мої не дивилися, вуха б мої не слухали" і т.і. Це ознака втоми розуму - перша стадія будь-якого захворювання. За допомогою динамічних вправ втома розуму не знімається. Вона знімається тільки за допомогою статичних вправ, ці вправи по-іншому називаються хатха-йогою. Є ще плавні динамічні вправи, які людина робить при дуже глибокій концентрації, внутрішньо пов'язаній з диханням, ця система називається цигун - дихальна гімнастика. Вона теж знімає втому розуму. Втому розуму також знімає прохолодний душ.Друге визначення аскези - це добровільне заподіяння страждань собі заради досягнення вищої мети життя. Є чотири основні принципи культури, яка існує у всесвіті. Перший принцип культури людини - це аскетизм, здатність іти на якісь позбавлення заради досягнення своєї мети. Другий принцип - чистота. Третій принцип - милосердя. І четвертий - правдивість. Без цих чотирьох принципів неможливо жити. Зараз люди більш-менш зберегли правдивість. Решта принципів дуже мало застосовуються в нашому житті через те, що ми деградували.Аскетизм - це єдиний спосіб збільшити життєву енергію, потенціал. Люди кажуть: "Енергії, сили не вистачає", "Чогось не вистачає мені, щоб на роботу влаштуватися, заміж вийти за хорошу людину, майже вийшла - чогось не вистачило". Чогось не вистачає: взимку - літа, а восени - весни. Не вистачає сили психічної, фізичної, моральної краси - це теж сила. Є два способи знайти красу. Перший варіант - здійснювати аскези, людина стає красивою, здійснюючи аскези правильно, якщо робить вона це в благості. Другий варіант - напудрити. Але коли напудрити, ця краса приверне лише тих, у кого спрямована свідомість на зовнішнє, хорошої людини вона не приверне, тільки з напудреними мізками приверне. Пудритися, звичайно, можна, але тим не менше треба зрозуміти принцип: звідки береться краса.

 Причини нездатності здійснювати аскези