суботу, 24 травня 2014 р.

Хурма - солодка дієта

Високі груди, пружні сідниці, тонка талія, струнка фігура - яка жінка не мріє мати досконалі форми. Ми готові робити для цього все: займатися в тренажерних залах, влаштовувати голодування і сидіти на численних дієтах, яких останнім часом стає все більше. Втім, це непогано, адже така різноманітність способів привести своє тіло (і здоров'я) в порядок дає можливість кожній жінці вибрати варіант, який найбільше підходить саме їй. А хурма і дієта, яка заснована на вживанні цього солодкого, запашного фрукта є прикладом того, що можливо навіть поєднання приємного з корисним.

1. Хурма - дієта: вибираємо сорт

Хурма відноситься до тропічного виду рослин і, на думку дослідників, прийшла до нас з Китаю. У наші дні територія зростання цього плодового дерева розширилася: "фінікова слива", як ще називають хурму, сьогодні зростає в Австралії, Євразії, Америці та багатьох інших країнах. Яких тільки назв не давали цьому яскраво-помаранчевому плоду: китайський персик, сердечне яблуко, помаранчевий помідор і навіть diaspyros (лат.) - їжа богів. Жителі нашої країни оцінити своєрідний смак божественної ягоди можуть повною мірою тільки в кінці осені, коли хурма набирається стиглості. 

Хурма налічує майже 500 різновидів, але найбільш відом
і нам сорти - кавказька, що має трохи терпкий присмак, японська солодка і шоколадна (корольок). Найприємніші за своїми смаковими якостями останні два сорти, вони не в'яжуть і мають м'який, медовий смак. Вибираючи хурму, зверніть увагу на наявність коричневих прожилків на шкірці, вони свідчать про ступінь стиглості. Якщо ви купили недостиглі плоди, покладіть їх в морозильну камеру - після кількох годин на холоді хурма втратить свою терпкість.

2. Хурма - дієта: корисні властивості серцевого яблука 

Хурма - просто криниця корисних для нашого організму речовин. Вона містить безліч мікроелементів, вітамінів, біофлавоноїдів та органічних кислот. 

• Вітамін С зміцнює стінки судин і допомагає боротися з простудними інфекціями. Комплекс вітамінів групи А і бета-каротин, у великій кількості міститься в хурмі, запобігають раку легенів, благотворно впливають на гостроту зору, сприяють регенерації шкірних покр
овів і слизових оболонок. 
• У хурмі багато заліза, тому її рекомендують хворим на анемію, вагітним жінкам і ослабленим людям. Калій та магній, що входять до складу цієї ягоди, сприяють нормальній роботі серцевого м'яза, виводять з організму зайву воду. 
• Хурма показана людям, що мають проблеми з щитовидною залозою: завдяки високому вмісту йоду, вона є прекрасним профілактичним засобом для запобігання такого роду захворювань. 
• Незважаючи на низьку калорійність (всього 67 ккал) хурма чудово втамовує голод. Відбувається це за рахунок великого вмісту пектинів і клітковини, яка, до того ж, стимулює роботу шлунково-кишкового тракту. 

Хурма, дієта на основі цього чудового фрукта, дуже корисна для організму. Незважаючи на досить високий вміст цукру, "фінікова слива" легко засвоюється і, тому, відмінно підходить для тих, хто прагне схуднути. Але вживати хурму у великих кількостях дієтологи, все ж, не рекомендують: великий вміст дубильних речовин може порушити прохідність шлунка в людей з порушеним травленням, а, так само, підвищити вміст цукру в крові, що дуже небажано для хворих на діабет. 
4. Хурма-дієта: моно або комплексна? 

Якщо ви любите золотисту, запашну хурму, значить, дієта на основі цього фрукта буде вам до смаку. Екстремальні особи можуть спробувати варіант моно дієти, при якому протягом тижня потрібно вживати тільки одну хурму, по 1.5-2 кг щодня. У разі виникнення дискомфорту, додайте у свій дієтичне меню 100 г кефіру і 200 г житнього підсушеного хліба на день - це допоможе вам протриматися необхідний термін. Можна просто влаштовувати раз на тиждень розвантажувальний день на хурмі-дієті - це відмінний спосіб очистити свій організм від накопичених шлаків і підтягти "животик". 

Для тих, хто скептично ставиться до жорстких обмежень у харчуванні, пропонує
ться полегшений варіант дієти на хурмі. Цей варіант передбачає вживання хурми (1-2 штуки) раз на день - замість сніданку або вечері. Варіанти дієтичного меню: 

Варіант № 1 
Сніданок: хурма. 
Обід: 200 г нежирного сиру, одне варене яйце. 
Вечеря: 200 г овочевого рагу, чай з медом. 

Варіант № 2 
Сніданок: 100 г відвареної курячої грудинки, свіжий огірок або салат з капусти, чашка кави без цукру. 
Обід: овочевий суп, два шматочки підсушеного в духовці житнього хліба, 150 г йогурту. 
Вечеря: хурма. 

5. Хурма - дієта: смачні рецепти 

Ну, і наостанок, декілька незвичайних рецептів з хурмою. 

Вегетаріанський плов 
Вам знадобиться: 200 г рису, 2 середніх хурми, 400 г овочевого бульйону, середні за розміром червоний і зелений болгарські перці, кардамон, кориця, сіль за смаком. Прянощі з рисом обсмажуємо на рослинному маслі до прозорості, заливаємо бульйоном, тушкуємо 10-15 хвилин, солимо. Ріжемо кубиками перець і хурму, додаємо в рис і доводимо страву до готовності. 

Сирники 
Вам знадобиться: 500 г нежирного сиру, 2 середні хурми, 100 г борошна, яйце, цукор, сіль за смаком. Ріжемо хурму (без шкірки і кісточок) на дрібні шматочки, змішуємо з іншими інгредієнтами. Формуємо акуратні коржі, паніруємо і обсмажуємо на рослинному маслі до золотавої скоринки. 

Варення з хурми (експрес) 
Очищаємо хурму від шкірки, видаляємо кісточки й ріжемо кубиками. Складаємо в чашку, додаємо лимонний сік і цукор за смаком. Ставимо на 6 хвилин у мікрохвильовку - ароматне варення готове. Смачного!
Джерело: justlady.ru
http://ladylogic.ru/idealni-formy4-diety3-hurma/

0 коментарі:

Дописати коментар