Святками називаються два тижні зимових свят, від Різдвяного святвечора, що припадає на 6 січня, по Хрещення, що святкується 19 січня. Гадання на Різдво по праву вважається найбільш правдивими і своїм корінням сягає часів язичницької Русі.
Під час святочних і різдвяних ворожінь можна шукати у всіх прогнозах тільки хороший сенс. Поганим ознакам, не варто надавати великого значення, інакше ви заздалегідь налаштуєте себе на невдачу в новому році.
Святочні СНИ прийнято вважати віщими, тому їм приділяють особливу увагу. Лягаючи спати, загадують про свою долю, а вранці намагаються витлумачити побачені образи як її таємні знаки.
Особливо вірними прийнято вважати ворожіння і сни на старий Новий рік (14 січня), перед Різдвом і перед Водохрещем.
Щодо Нового року з астрологічної точки зору все зрозуміло.
Перший день, а точніше, перша ніч року, завжди є точкою відліку, яка задає програму на майбутнє. У всіх народів здавна прийнято ворожити на Новий рік. У залежності від календаря це відбувалося в різний час. Початок року колись збігався з весняним або осіннім рівноденням, з
певним положенням Місяця, а часто і не збігався ні з чим, а був «призначений» різними реформаторами календарів за відомих лише їм мотивів. Але у всіх випадках новорічна ніч є пророчою, якщо народ живе за даним календарем.
К нам, як і в усі цивілізовані країни, Новий рік приходить 1 січня за новим стилем, але гадати в новорічну ніч рідко кому спадає на думку. А вже спати, щоб побачити віщий сон, особливо в місті, взагалі нереально. Одні в цей час шумно веселяться і дивляться телевізор, а інші не сміють гадати під час православного посту. Ось і переноситься це цікаве, але гріховне заняття на більш лояльні до нього Святки, а зокрема на старий Новий рік.
Щодо конкретних днів для ворожіння і тлумачення снів, то тут суцільні протиріччя. Наприклад, в одних джерелах ворожіння під Різдво вважається самим вірним, а в інших, навпаки, 6 січня значиться в списку нещасливих для ворожіння днів.
До речі, те, що тепер називають святочними ворожіннями, існувало ще задовго до християнства, тільки ці дванадцять днів збігалися з кінцем року і початком нового. Ворожили на майбутній урожай, чи принесе рік багатство або бідність, чи не загрожує хвороба або смерть. Молодь, перш за все, цікавило влаштування особистого життя, а тому більше ворожили на майбутнього нареченого або наречену. Заради того щоб побачити своїх суджених, молоді наважувалися на страшні ворожіння на дзеркалах поодинці вночі десь у темній лазні, де біси водяться.
Одним з найбільш вірних і безпечних ворожінь вважалося ворожіння уві сні. Просто перед тим, як лягти спати, треба зосередитися на бажанні побачити майбутнього чоловіка.
За старих часів дівчата для цього знімали з себе пояс, без якого тоді ніхто навіть вночі не спав. Так вони відкривалися невідомим силам, щоб ті показали їм судженого. Зараз навряд чи хто спить підперезаним, тому ця процедура вже не має сенсу. Але перед ворожінням на сон не можна розмовляти хоча б протягом години і дивитися телевізор, інакше присниться не суджений, а який-небудь персонаж фільму жахів, або топ-зірка, або, не до ночі буде сказано, надокучили політичний діяч. Потім кладеться під подушку який-небудь предмет, який повинен
притягнути потрібний сон, і проговорюється коротке прохання до судженому з'явитися уві сні. Наприклад, кладете гребінець і проговорює, бажано вголос, але не голосно:
«Суджений-ряджений, прийди мене причесати ».
Щоправда, замість нареченого може приснитися перукар, але це не страшно, якщо ви побачите
себе з гарною зачіскою, з довгим чи кучерявим волоссям. У цьому випадку у вас великий шанс вийти заміж або зустріти кохання.
Можна ще зробити місток з прутиків і просити судженого перевести вас через міст. Міст - Знак возз'єднання, і той, з ким ви опинитеся на мосту уві сні, має всі шанси зблизитися з вами наяву.
Можна спорудити під ліжком «Колодязь» або просто поїсти перед сном солоного, тоді суджений обов'язково повинен буде вас напоїти. Добре, якщо це буде чиста вода, вона обіцяє щасливу любов. Каламутна і іржава, навпаки, передрікає проблеми у відносинах, невдалий роман. А якщо замість води вам запропонують більш міцні напої, ви ризикуєте втратити голову, і після сп'яніння почуттями може наслідувати не настільки приємна протверезіння.
Можна заховати під подушку дзеркало і попросити майбутнього нареченого в ньому показатися або покласти бубнового короля (він вважається неодруженим), а можна і всіх чотирьох королів (про всяк випадок).
У всіх цих ворожіннях не настільки важливо, що ви покладете і якими словами висловите своє бажання побачити судженого, важливо саме бажання, воно повинно бути сильними щирим.
Загадувати сон можна не тільки на любов і шлюб, але практично на будь-яку тему, яка вас хвилює.
Кожен день, в тому числі і кожен з 12 днів Святок, має свою особливість (Причому кожен рік різну). Цим можна скористатися, загадуючи сни на відповідну дню тему, - Тоді відповіді на ваші питання будуть більш ясними. Пророчі сни можна побачити в будь-який час доби, але зазвичай
люди рідко бачать сни до півночі, тому тут розглянемо лише ті, які ви побачите з півночі до сходу сонця.